25. augustā tiks atklāta LĀI jaunā sezona un jaunais pētījums par eiropeizāciju Austrumu partnerībā

25. augustā Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) ar Friedrich-Ebert-Stiftung un Eiropas Savienības programmas “Eiropa Pilsoņiem” atbalstu atkāj savu jauno darba sezonu un laiž klajā savu jaunāko pētījumu – „Eiropeizācijas dilemmas: politiskās izvēles un ekonomiskās pārmaiņas Austrumu partnerības reģionā.”

LĀI laipni aicina uz jaunākās publikācijas – „Eiropeizācijas dilemmas: politiskās izvēles un ekonomiskās pārmaiņas Austrumu partnerības reģionā” prezentāciju, kurā kopā ar autoriem diskutēsim par Austrumu partnerības lomu mūsdienās. Diskusija norisināsies 25. augustā no pulksten 15 līdz 17, viesnīcas Astor Riga Hotel (Z.A Meirovica bulv. 10, Rīgā) konferenču zālē. (Pasākums norisināsies angļu valodā.)

Reģistrācija: http://ej.uz/EasternNeighbors

Eksperti apstiprina, ka formāla integrācija nespēj nodrošināt patiesu un ilgtspējīgu eiropeizāciju Austrumu partnerības valstīs, it īpaši apstākļos, kad neattīstās ekonomiskie sakari ar ES, pastāv Krievijas spiediens uz šīm valstīm un vietējās politiskās elites nespēj mobilizēt sabiedrību nepieciešamo reformu īstenošanai. Līdz ar to eiropeizācijas panākumi ir tikai daļēji saistīti ar Austrumu partnerības valstu politiku un tos lielā mērā ir ietekmējusi tieši vietējās varas rīcība. Turklāt Ukrainas, Gruzijas un Moldovas pieredze rāda, ka eiropeizācijas process nav neatgriezenisks. Savukārt Baltkrievijas pieredze liecina, ka eiropeizācija var notikt pat tad, ja nav nodibinātas formālas attiecības ar ES.

Jaunākais LĀI pētījums sniedz daudz dziļāku un visaptverošāku informāciju par Eiropas Savienības integrācijas un eiropeizācijas procesiem Austrumu partnerības valstīs. Konkrētais jautājumu loks tiek pētīts no sociālo un politisko teoriju skatu punkta, gan no lokālo ekspertu viedokļa, mazinot eirocentrisku aizspriedumu klātbūtni.

Published 20 August 2016