Latvijas ārējās un drošības politikas Gadagrāmatas 2021 prezentācija

Latvijas Ārpolitikas institūts jau tradicionāli aicina uz ikgadējās “Latvijas ārējās un drošības politikas Gadagrāmatas 2021” publikācijas prezentāciju.

Pielāgojoties apstākļiem, šogad tiekamies tiešraidē – 22.01.2020 | 13:00 – 14:15.

Publikācijas “Latvijas ārējā un drošības politika. Gadagrāmata 2021” mērķis ir aplūkot un izvērtēt dažādas Latvijas ārējās un drošības politikas sfēras un tajās sasniegto 2020. gadā, kā arī skatīt attīstības scenārijus 2021.gadam, informējot sabiedrību un piedāvājot rekomendācijas Latvijas politikas veidotājiem. 2020.gadā Latvijas ārpolitiskā un drošības vide ir piedzīvojusi nozīmīgus un neprognozētus izaicinājumus. Globālā pandēmija ir pamatīgi ietekmējusi gan cilvēku ikdienu, gan starpvalstu attiecības. Globālās ģeopolitikas attīstība un pandēmijas radītais fons Latvijai nesīs virkni jaunu izaicinājumu un iespēju arī 2021. gadā.

Pasākuma darba kārtība:

Ievadvārdi:

  • Andris Sprūds, LĀI direktors, RSU profesors

Atklāšanas uzrunas:

  • Edgars Rinkēvičs, Latvijas Republikas ārlietu ministrs
  • Rihards Kols, Ārlietu komisijas priekšsēdētājs, 13. Saeimas deputāts

Paneļdiskusija:

  • Una Aleksandra Bērziņa – Čerenkova, Āzijas programmas vadītāja LĀI, Rīgas Stradiņa universitātes Ķīnas studiju centra vadītāja;
  • Imants Lieģis, Latvijas Ārpolitikas institūta vecākais pētnieks;
  • Gunda Reire, Latvijas Republikas ārlietu ministra padomniece, Starptautisko pētījumu centra direktore.

Diskusiju vada: Sintija Broka, Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece.

Uz tikšanos!

Projektu atbalsta Latvijas Republikas Saeima un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija. Projekts top sadarbībā ar Frīdriha Eberta fondu. Pasākuma informatīvais sadarbības partneris portāls Delfi.lv.

Published 12 January 2021