Publiskā diskusija: COVID-19 dzimtes dimensija: diplomātija krīzes laikos un krīzes menedžments

Latvijas Ārpolitikas institūts aicina uz publisko diskusiju: "COVID-19 dzimtes dimensija: diplomātija krīzes laikos un krīzes menedžments".

03.09.2020 | 13:00 - 14:15 | Wellton Riverside SPA Hotel, 11. novembra krastmala 33, 8. stāvs, Rīga 

Reģistrējies šeit. Vietu skaits pasākumā ir ierobežots, reģistrējies atbildīgi!

Diskusijas laikā tiks apspriesti sekojoši jautājumi:
  • Kā savstarpēji saskārās dzimtes jautājums un globālā COVID-19 krīze? Kādus ar dzimti saistītus jautājumus aktualizēja krīze Latvijā un globāli? Ko no tā varam mācīties nākotnē?
  • Latvijas diplomātes-līderes COVID-19 krīzes risināšanā: stratēģijas un rīcībpolitika. Vai krīzes risināšana apstiprina, ka Latvija ir viena no vienlīdzīgākajām valstīm Eiropā arī politiskās varas un resursu līmenī? Ko no tā varam mācīties nākotnē?  
  • ES un dalībvalstis COVID-19 kontekstā: stratēģijas un rīcībpolitika. Vai medijos bieži apspriestā sieviešu relatīvi 'veiksmīgākā' līderības stratēģija patiešām pierādījusies patiesa? Kāda ir dzimtes nozīme ES politikas veidošanā kopumā un īpaši - COVID-19 krīzes laikā? Ko no tā varam mācīties nākotnē?

Diskusija "COVID-19 dzimtes dimensija: diplomātija krīzes laikos un krīzes menedžments" ir pirmā četru diskusiju ciklā. Sekojošās diskusijas apspriedīs dzimuma lomu Baltijas valstu un NATO militārajās struktūrās, dzimuma lomu jauniešu politiskajā aktīvismā, kā arī pamācības, kuras Latvija var sniegt pasaulei dzimumu vienlīdzības jomā. 
Diskusiju cikls norisinās grāmatas "Sievietes Latvijas ārpolitikā un drošības politikā" reklāmas kampaņas ietvaros. Projektu atbalsta Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecība Rīgā. Grāmata tiks izdota 2020. gada decembrī.

Published 17 August 2020