LĀI jaunākais izdevums: “Sievietes Latvijas ārpolitikā un drošības politikā”

Šī gada 10. decembrī, Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) prezentēja savu jaunāko izdevumu: “Sievietes Latvijas ārpolitikā un drošības politikā.”

Grāmatas PDF versija ir brīvi pieejama šeit. 

Izdevums aplūko Latvijas ārpolitiku un drošības politiku kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas no sieviešu un dzimtes studiju perspektīvas. Grāmata ir pirmā Latvijas mūsdienu vēsturē, kas apkopo subjektīvus vēstījumus par sieviešu lomu Latvijas ārpolitikas un drošības politikas veidošanā, sniedzot ieguldījumu dzimtes studiju starptautiskajās attiecībās attīstībā. Grāmatas esejās autores vērsušas uzmanību sekojošiem pētniecības virzieniem:

  • Dzimtes studijas un sieviešu perspektīva uz Latvijas ārpolitikas un drošības politikas veidošanu 1990. gados;
  • Sieviešu loma, mainot “tradicionālo” izpratni par dzimuma lomām, kļūstot par politiskajām līderēm un pievienojoties vai vadot militāras struktūras;
  • Sieviešu lomas atklāšana dažādos nacionālos un starptautiskos procesos, un šo procesu analīze no dzimtes studiju perspektīvas;
  • Sieviešu pieredze nevalstiskajā sektorā, veidojot Latvijas ārpolitiku un drošības politiku;
  • Dažādu intersekciju izpēte, ieskaitot etnisko piederību, vecumu un seksualitāti, kas ietekmē sieviešu iespēju reprezentēt/iesaistīties un ietekmēt Latvijas ārpolitiku un drošības politiku.

Grāmatas eseju autoru lokā ir: Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, Dr. Daina Bleiere, Dr. Gunda Reire, Vineta Kleinberga, Dr. Una Aleksandra Bērziņa-Čerenkova, Natālija Knipše un Elizabete Vizgunova. Analītisko eseju pielikumos pievienotas arī intervijas ar atslēgas personām Latvijas ārpolitikā un drošības politikā.

Grāmatas atklāšanas svētku ierakstu var noskatīties LĀI facebook kontā.


Projekts tapis ar Vācijas Federālās Ārlietu ministrijas atbalstu.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Elizabetei Vizgunovu, , tel: +371 29228377.

Published 13 December 2020